*header_decoration* *header_decoration*
logo
lt
en

D. U. K.

 1. Ar bakterijos pasidaro atsparios Oktiseptas tirpalui ir ar reikia po kiek laiko keisti Oktiseptas tirpalą kita priemone auskarų priežiūrai?
  Atsakymas: Ne, bakterijos atsparumo Oktiseptas neįgyja niekada (yra atlikti specialūs tyrimai), todėl Oktiseptas nereikia keisti jokia kita priemone pradurtos auskarui vietos priežiūrai.

 1. Ar Oktiseptas tirpalą galima naudoti odos dezinfekcijai prieš veriant auskarą?
  Atsakymas: Odos dezinfekcijai prieš invazinę procedūrą paprastai naudojamos alkohoinės priemonės (pvz.: Kodan tinktur forte), kurios veikia greičiau. Oktiseptas gali būti naudojamas odos dezinfekcijai prieš veriant auskarą, bet tuo atveju reikalingas 2 minučių kontakto laikas, t.y. auskaras gali būti veriamas praėjus 2 minutėms po Oktiseptas tirpalo panaudojimo ant sveikos nepažeistos odos.

  3. Ar tinka alkoholinės odos dezinfekcijos priemonės, tokios kaip Kodan arba Cutasept, šviežiai pradurto auskaro vietos priežiūrai ir dezinfekcijai?
  Atsakymas: Ne, alkoholinės odos dezinfekcijos priemonės yra skirtos sveikos nepažeistos odos dezinfekcijai prieš injekcijas, pjūvius ar pradūrimą. Pradurta oda yra žaizda, o alkoholis lėtina žaizdų gijimą. Be to, tokios priemonės bus skausmingos ir dirginančios.

  4. Ką naudoti dezinfekcijai prieš veriant auskarą į lytinius organus?
  Atsakymas: prieš veriant auskarą į vyriškus arba moteriškus lytinius organus, numatomą dūrio vietą reikia dezinfekuoti Oktiseptas tirpalu. Dezinfekuoti reikia ne purškiant Oktiseptas tirpalą, o šluostant steriliu, Oktiseptas tirpale sumirkytu tamponėliu. Šluotsoma du-tris kartus, kiekvieną kartą naudojant naują tamponėlį.
  Lytinių organų dezinfekcijai alhoholinės dezinfekuojančios priemonės nenaudojamos.

  5. Kaip atskirti, kas yra alkoholinis ir kas yra nealkoholinis dezinfekantas?
  Atsakymas: alkoholinės odos dezinfekcijos priemonės sudėtyje bus etanalio arba propanolio (n-propanolio, 1-propanolio ir/arba 2-propanolio) ne mažiau kaip 50% (arba 50 g/100 g tirpalo), o priemonės sudėtis turi būti nurodyta jos etiketėje. 

  6. Ar Oktiseptas tirpalo analogas yra Asept purškalas?
  Atsakymas: ne, Asept purškalas nėra Oktiseptas analogas ar lygiavertis pakaitalas. Asept sudėtyje yra alkoholio, lėtinančio žaizdos gyjimą ir sukelienčio skausmą, be to, Asept veiklioji medžiaga cetilpiridino chloridas nėra veiksminga prieš Gram neigiamas bakterijas (pvz. Escherichia Coli  ("Žarnyno lazdelė") ir kitas), kas yra ypatingai aktualu lytinių organų auskarų priežiūros ir infekcijos profilaktikos atveju.
  Oktiseptas yra vaistinis preparatas, kurio saugumas ir veiksmingumas pagrįstas gausiais moksliniais tyrimais.