*header_decoration* *header_decoration*
logo
lt
en

Auskarų priežiūra

Išorinis auskaras 

1. Nusiplaukite rankas Octenisan prausikliu kiekvieną kartą prieš liesdami šviežiai pervertą auskaro vietą.

2. Šviežiai pravertą auskaro vietą reikia du kartus per dieną plauti antibakteriniu Octenisan prausikliu. Losjonas užpilamas ant vienkartinio tampnėlio (kosmetinio), tamponėlis gerai sudrėkinamas vandeniu, kad losjonas suputotų, ir apiplaunama auskaro įvėrimo vieta. Subtilesniam plovimui galima naudoti ir ausim valyti skirta pagaliuką su vatiniu galiuku (tai patogu pvz., bambos auskarui plauti). Jei įvertas ilgesnis auskaras ir jį galima pastumti, pirmiausia nuplaunamas vienas auskaro galas, tada auskaras pastumiamas į priešingą pusę, ir nuplaunamas kitas jo galas. Labai svarbu kruopščiai nuplauti pridžiūvusias išskyras (tai yra iš žaizdos ištekėjusi limfa, kurioje gali daugintis mikroorganizmai). Tuomet auskaro įvėrimo vieta nuskalaujama vandeniu ir nusausinama. Po to, kai auskaro įvėrimo vieta nuplaunama, ją reikia apipurkšti Oktiseptas antiseptiniu tirpalu. DĖMESIO- jei auskaras įvertas į ausį, Oktiseptas tirpalo neturi patekti į ausies kanalą. Kaip ir prausiklis, antiseptikas naudojamas du kartus per dieną.

3. Auskaro įvėrimo vieta turi būti švari, todėl pasirūpinkite, kad ant jos nepakliūtų kosmetikos (kremų, pudrų ir t.t.), nesikaitinkite pirtyse, nesimaudykite baseinuose, ežeruose, upėse ir pan., kol auskaro įvėrimo vieta visiškai neužgis.

4. Jei teisingai prižiūrėsite auskaro įvėrimo vietą, auskaro vieta užgis per 2-4 savaites. Tačiau galutinai pradurta vieta sugyja daug vėliau, todėl užgijus žaizdai pradūrimo vietoje auskaru vistiek reikia rūpintis- be reikalo neišvėrinėkite auskaro, vėrimo metu žiūrėkite, kad auskaro galas (ypatingai jei yra sriegis) netraumuotų kanalo, plaukite auskarą, kaip nurodyta 2 punkte

(lentelėje žemiau nurodytas kai kurių dūrimo vietų visiško sugijimo laikas).

Vidinis auskaras (burnos ertmėje)

1. Šviežiai įsivėrus auskarą burnos ertmėje, burną reikia skalauti Octenident burnos skalavimo skysčiu 2 kartus per dieną po 30 sekundžių. Octenident burnos skalavimo skystis nedažo dantų, todėl galima ir rekomenduojama išsiskalauti burna taip pat ir kiekvieną kartą po valgio bent jau tol, kol auskaro įvėrimo vietą neužgijo. Užgijus auskarui kasdieniam skalavimui rekomenduojama naudoti Esemdent mouthfresh burnos skalavimo skystį.

2. Kol auskaro vėrimo vieta neužgyja, negalima valgyti labai karšto, aštraus maisto bei gerti labai karštų gėrimų, stipraus alkoholio.

3. Liežuvio patinimą mažina šaltis: ledukai, šalti gėrimai, ledai. Tačiau per daug piktnaudžiauti šaltu maistu ir gėrimais nereikia, nes peršalimo atveju burnoje atsiras papildoma infekcija, kuri gali turėti neigiamos įtakos pradurtos auskaro vietos gijimui. Ledukais šaldykite pradurtą vietą pirmas 2 valandas po pradurimo, o  praėjus daugiau nei parai nuo auskaro įverimo liežuvio šaldyti nebereikėtų. Po šaltų gėrimų ir maisto nepamirškite išsiskalauti burną Octenidentl burnos skalavimo skysčiu. 

4. Kol gyja šviežiai pradurta liežuvio auskaro vieta, nepamirškite burnos ertmės higienos- valykite dantis, nes ant dantų susidariusios apnašos taip pat yra terpė mikroorganizmams daugintis. Dantis valykite atsargiais lėtais judesiais. Stenktės naudoti labai švelnią dantų pastą, tačiau jei ir ji dirgina žaizdą, valykite dantis tik sudrėkintu vandenyje dantų šepetėliu.

5. Liežuvio patinimas praeina per 3-5 dienas, o auskaro įvėrimo vieta užgyja per maždaug dvi savaites (visiško auskaro kanalo sugijimo laikas nurodytas žemiau pateiktoje lentelėje).

6. Kol pradurta vieta visiškai nesugijo, neišsiverkite auskaro. Jei kyla abejonių, ar viskas yra gerai, nueikite pas auskarą vėrusį meistrą, kuris jus apžiūrės ir patars. Jei auskaras yra per trumpas (pvz., tinimas buvo žymiai didesnis, nei paprastai) jums reikalinga meistro pagalba, nes užspaustas per trumpas auskaras blogina gijimą.

Intymių vietų auskarai

Oktiseptas antiseptinis tirpalas ir Octenisan losjonas taip pat tinka ir intymių vietų auskarų priežiūrai. Procedūra yra tokia pati, kaip ir išorinių auskarų priežiūros procedūra.
Oktiseptas sudėtyje nėra alkoholio, todėl jis negrauš (medicinoje Oktiseptas naudojamas gleivinių dezinfekcijai ginekologijoje, urologijoje bei proktologijoje).

Nenaudokite atsitiktinių antiseptikų ar losjonų, nes jų sudėtyje bus arba alkoholio, arba dažančių medžiagų, arba kvapiųjų medžiagų, kurios dirgins žaizdą. Taip pat rūpinkitės, kad ant auskaro nepakliūtų kosmetikos (kremų, pudros ir kt.), nedėvėkite aptemptų rūbų, kol auskaras neužgijo, nes mechaninis spaudimas ir dirginimas lėtina gijimą.

Oktiseptas yra naujas prepatato Octenisept pavadinimas. Jų sudėtis yra tokia pati, gaminami abu produktai to paties gamintojo.
Jokie kiti produktai nėra Octenisept tirpalo analogai (tame tarpe ir Asept tirpalas, kurio sudėtyje yra alkoholio, veiklioji medžiaga nėra oktenidino chloridas ir savo savybėmis jis nėra artimas Oktiseptas tirpalui; Oktiseptas tirpalas yra vaistas).

Pradurta vieta

Visiško sugijimo laikas

Ausies spenelis

6-8 savaitės

Ausies kriauklė

4 mėnesiai - 1 metai

Antakis

6-8 savaitės

Nosies šnervė

2-4 mėnesiai

Nosies pertvara

6-8 mėnesiai

Nosies tiltas

8-10 savaičių

Liežuvis

4 savaitės

Lūpa

2-3 mėnesiai

Spenelis

3-6 mėnesiai

Bamba

4 mėnesiai - 1 metai

Vyr. genitalijos

4 savaitės - 6 mėnesiai

Mot. genitalijos

4 - 10 savaičių